Latvijas Universitātes (LU) Fonds aicināja iesaistīties ikvienu, kuram rūp LU Lielās aulas ērģeļu skanīgums, – LU darbiniekus, mācībspēkus, studentus, stipendiātus, LU Fonda mecenātus, korporācijas un Latvijas sabiedrību. Ērģeļu atjaunošanas pirmā posma darbiem kopā bija nepieciešami 40 000 eiro, lai atjaunotu I, II spēles galdu un iegādātos nepieciešamos materiālus – paldies visiem, kas atsaucās. Aptuveni gada laikā ir saziedoti 41 935.36 eiro, lai varētu notikt ērģeļu atjaunošanas darbi.

Paldies LU jau esošajiem mecenātiem (10 personas un uzņēmumi), kas iesaistījās kampaņā; paldies 199 LU Fonda dažādu gadu stipendiātiem; paldies 27 esošajiem un bijušajiem LU studentiem; paldies 34 LU docētājiem un darbiniekiem, LU arodbiedrības pārstāvjiem; paldies vairāk nekā 100 privātpersonām un ģimenēm no Kanādas; paldies studentu un studenšu korporāciju pārstāvjiem, īpaši korporācijai “Imeria”; paldies privātpersonām un anonīmajiem ziedotājiem. Kopā mums tas izdevās – “Ērģeles lai mūžam skan!”

Paldies aktīvajiem! Ar ziedotāju vārdiem var iepazīties te (2013.gads) un te (2014.gads).


Kā radās LU ērģeles?
Pirms 81 gada radās ideja, ka Latvijas Universitātei (LU) kā Latvijas Republikas intelektuālajam un kultūras centram nepieciešamas savas ērģeles. LU rektors un Valsts prezidents aicināja sabiedrību iesaistīties kampaņā, lai uz LU 18 gadu jubileju LU Lielajā aulā būtu modernākās tā laika ērģeles.

Pēc 112 dienu ilgas ziedojumu vākšanas kampaņas ieceri izdevās īstenot, savācot 25 000 latu. LU Lielās aulas ērģeļu iegādē piedalījās vairāki simti organizāciju un individuālie ziedotāji – tas bija valstiski nozīmīgs pasākums. Iesaistījās valsts amatpersonas, LU vadība un darbinieki, korporācijas, ievērojami tā laika uzņēmumi un Latvijas inteliģence.

Mūsdienās
Pēc 77 gadu klausītāju priecēšanas LU ērģelēm nepieciešams veikt rekonstrukciju un modernizēt atbilstoši laikmeta garam. LU Lielās aulas ērģeles ir trešās lielākās Latvijā uzreiz pēc Rīgas Doma ērģelēm un Liepājas trīsvienības baznīcas ērģelēm.

„Kad ērģeļu restaurācija būs pabeigta, varēsim teikt, ka šis ir bijis lielākais restaurācijas projekts Latvijā pēdējo turpat 100 gadu laikā, kurš veikts pašmāju meistaru spēkiem,” saka ērģelmeistars Tālivaldis Deksnis.

Dalīties