Reinis Baranovskis
LU doktorantūras stipendijas ieguvējs 2019./2020. akad. gadā
Stipendija radīta talantīgāko jauno Latvijas Universitātes (LU) pētnieku, doktorantu atbalstam eksakto, dabaszinātņu, medicīnas un dzīvības zinātņu jomā. Atbalsta mērķis ir vairot LU, Latvijas un pasaules zinātnes kvalitāti.
Reinis Baranovskis studē LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes doktora studiju programmas "Fizika, astronomija un mehānika" 1. kursā. Reinis ir eksperimentālais fiziķis ar kameru. Brīvajā laikā lidinās apkārt ar dronu, montē video un nodarbojas ar fitnesu.
Iepazīsti Reini!
- Kas ir Tavs lielākais talants un nozīmīgākie sasniegumi līdz šim?
Ne tikai protu fiziku, bet arī nebaidos tai fiziski ķerties klāt.
- Kādas ir Tavas pētnieciskās intereses?
Esmu pētnieks magnetohidrodinamikas nozarē, kurā risinu tādas praktiskās problēmas kā šķidra metāla maisīšana un transports. Šobrīd strādāju pie metodes, kā izvadīt ārā izšķīdušo ūdeņradi no izkausēta alumīnija. Ik pa laikam lieku kopā ļoti lielas magnētu sistēmas.
- Ko Tev nozīmē stipendijas iegūšana?
Iespēju fokusēties uz to, ko patiešām vēlos darīt. Šī brīža projekts, ko vēlos pacelt nākamajā līmenī, ir izveidotais YouTube kanāls. https://www.youtube.com/c/MHDTechnologyLaboratory
- Kāds ir Tavs dzīves virsmērķis?
Sākotnēji mērķis bija kļūt par ekspertu sevis interesējošā lauciņā. Uzkrājot zināšanas un pieredzi, šobrīd parādās vēlme “pavilkt sev līdzi citus”, nododot savas zināšanas un atklājumus citiem.
- Kāpēc Tu ieteiktu citiem studentiem pieteikties stipendijai?
Jautājumi, ar kuriem saskaries šajā procesā, liek padomāt par nākotni. Dažkārt ir vērtīgi savus plānus nodefinēt un paziņot citiem, jo tā paaugstinās varbūtība tos realizēt.
- Kādu grāmatu (-as) Tu ieteiktu izlasīt citiem stipendiātiem?
“Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future”.
- Kādu kinofilmu (-as) Tu ieteiktu noskatīties citiem stipendiātiem?
Atbildēšu ar 3 mīļākajiem seriāliem: 1. “The Wire”, 2. “Chernobyl” un 3. ”Billions”.
- Kāds ir Tavs dzīves sauklis?
“The only difference between screwing around and science is writing it down” – Mythbusters (2012).