Ģimene un draugi T. Dž. Glossopa piemiņai
Teranss Džordžs Glossops (Terance George Glossop) (1934-2019) dzimis 1934. gada 16. decembrī mazā pilsētiņā Arundelā, Lielbritānijā. Pēc lielas daļas dzīves un karjeras pavadīšanas, strādājot un mitinoties dažādās pasaules valstīs, Terijs (Terry) pēdējos 16 gadus laimīgi pavadīja Rīgā kopā ar dzīvesbiedri Baibu Liepiņu.
Pēc valsta dienesta Ēģiptē un darba Londonā Terijs uzsāka uz jaunu dzīves posmu Toronto, Kanādā. Tas iezīmēja ilgas un daudzsološas karjeras sākumu Toronto-Dominion bankā, kas ietvēra pārcelšanos uz Vankūveru, Monreālu, Ņujorku un Londonu.
Pirmajās laulībās ar Ileinu piedzima dēli Pīters un Nīls, kuri turpina dzīvot Toronto. Savukārt ģimenē ar otro dzīvesbiedri Baibu Liepiņu piedzima meita Karene, kura pašlaik dzīvo Londonā.
Paralēli darbam studējis Jorkas Universitātē, Toronto, kur ieguvis bakalaura grādu ekonomikā, bet vēlāk Ņujorkas Universitātē, ASV, – maģistra grādu. Ieņemot viceprezidenta amatu, no darba bankā Terijs atvaļinājās 1996. gadā. Pēc tam uz vairākiem gadiem Terijs uzsāka jaunu karjeru kā starptautiskais konsultants finanšu sektorā, piedalotos ekonomikas izaugsmes veicināšanā jaunattīstības valstīs, ieskaitot Bosnijā, Armēnijā, Mongolijā un Tanzānijā.
No 2003. gada Terijs ar dzīvesbiedri Baibu par pastāvīgajām mājām sauca Rīgu, Latviju, ko viņš bija ļoti iemīļojis. Terijs bija džeza un operas cienītājs, un Rīgā viņam izdevās izbaudīt daudzveidīgu kulturālo dzīvi. Teriju raksturoja drosme, strādīgums, dzīves gudrība, asprātība, komandas gars, radošums un piedzīvojuma gars katrā personīgās un profesionālās dzīves aspektā. Neraugoties uz attālumu un darbīgo ikdienu, Terijs arī paspēja uzturēt ciešu saikni ar bērniem un mazbērniem Kanādā un Lielbritānijā.
Savukārt Terija dzīvesbiedre Baiba Liepiņa ir dzimusi 1946. gada 5. novembrī Latvijas bēgļu nometnē, Vācijā. Trīs gadu vecumā Baiba nokļuvusi Kanādā, kur vēlāk iepazinusies ar dzīvesbiedru. Strādājusi dažādās pasaules malās starptautiskos projektos.
Baiba dalās atziņās: “Mēs abi Rīgā izbaudījām dzīvi. Tanī pat laikā Terijs izprata Latvijas vēsturi, apzinoties, ka daudzi viņa vienaudži bija izvesti uz Sibīriju, bet tiem, kas šeit palika, dzīve bija pilna ar sarežģījumiem. Terijs jutās privileģēts savā dzīvē Rīgā, tāpēc jutās pateicīgs Latvijai par visām iespējām.”
Tā kā Terijam bija vēlme atbalstīt onkoloģjas pētniecību Latvijā, ģimenes draugs, diasporas latvietis, onkologs-radiologs Dr. Ģirts Jānis Zēgners deva padomu sadarboties ar LU fondu.
Pēc īsas slimību Terijs Glossops devās mūžībā 2019. gada 19. jūlijā savās mājās Rīgā, atstājot dzīvesbiedri Baibu, dēlus Pīteru (Peter) ar dzīvesbiedri Silviju (Sylvie) un Nīlu (Neil) ar dzīvesbiedri Natašu (Natasha), meitu Kareni (Karen), un mazbērnus Klēru (Claire) ar dzīvesbiedru Išanu (Ishan), Metjū (Matthew), Kristīni (Christine), Katrīnu (Catherine), Mišelu (Michelle) un Konoru (Connor), un māsu Silviju (Sylvia) ar meitām.
Atbalsts
Pirms nāves Terijs Glossops aicinājis tuviniekus ziedot onkoloģijas atbalstam Latvijā. 2020. gadā, pateicoties ziedojumiem un Latvijas Universitātes (LU) fonda administratīvam atbalstam, ir nodibināta Terija Glossopa piemiņas stipendija, tā godinot aizgājēju. 2020./2021. akad. gadā atbalstu saņem LU doktorants, kurš specializējas onkoloģijas pētniecībā.
T. Dž. Glossopa piemiņas stipendijas fonds ir 3 000 EUR. Ieguldījumu zinātnes attīstībā snieguši: Terija Glossopa ģimene, Sabīne Beca, Juris Beņķis, Klāvs un Edīte Bērziņi, Dzintra Bungs, Aija Ebdene, Ilze Gulēna, Merle Kriss, Valdis Liepiņš, Gatis Litvins, Ingrīda Meierovica, SIA “VCG”, Valters Nollendorfs un Ģirts Jānis Zēgners.
Paldies par atbalstu!